• Vypredané

Vitamín B17 Amygdalín

ProfiVit

Vitamín B17

Na základe nového EU nariadenia je vitamín B17 250mg stiahnutý z predaja. Bude opäť dostupný v nižšej dávke podľa novej normy.

75,60 €
S DPH
Množstvo
Vypredané

 

Poštovné a balné nad 85 Eur ZDARMA!

  Máte otázky?

Kontaktujte nás e-mailom alebo telefonicky PO-PA od 8.00 do 16.30

Vitamín B17

Prírodná látka - Vitamín B17

250mg čistého B17- amygdalínu v jednej tablete.

Vysoko kvalitný produkt, TESTOVANÝ!

Balenie: 210 kapsúl

Doktor Krebs Ernst mladší (biochemik v San Franciscu) prišiel s teóriou, že rakovina nie je spôsobená záhadnou baktériou, vírusom alebo toxínom, ale je to len ochorenie spôsobené nedostatkom nevyhnutnej zložky stravy. Identifikoval túto zlúčeninu ako nitrilosilidy, ktoré sa vyskytujú v rastlinách po celej Zemi. Nemôže byť klasifikovaný ako liečivo, lebo sa jedná o prírodnú, netoxickú vo vode rozpustnú látku úplne kompatibilnú (prijateľnú) s ľudským organizmom. Vhodný názov preto látku s týmito vlastnosťami je vitamín. Pretože sa normálne vyskytuje s ostatnými B vitamínmi (B-komplex) a bola to 17. látka izolovaná v rámci tohto komplexu a Dr. Krebs ho nazval vitamín B17.

Kvalita je najdôležitejšia. Tento produkt je pravidelne laboratórne na Slovensku testovaný a má dokázanú 98% čistotu.

 

Rakovina sa podobá na choroby z  nedostatku vitamínov:

  • nie je prenosná,
  • je dlhodobá, metabolická choroba,
  • ako dôsledok nesprávnej výživy,
  • vo voľnej prírode sa rakovina vôbec nevyskytuje.

Amygdalín  (Laetril), všeobecne známy ako vitamín B 17,  je prírodná látka nachádzajúca sa vo viac ako 1200 rastlinách, prevažne v jadrách ovocia ako sú marhule, broskyne, slivky a jablká.  Obsahujú ho prírodné látky nitrilosidy. Tieto sú bohaté na vitamín B 17, enzýmy a minerály. Existuje takmer 14 druhov nitrilosidov, ktoré sa nachádzajú bežne v domácnostiach používanej zelenine: kukurica, cirok, proso, svetlozelená fazuľa, sladké zemiaky, šalát, ľanové semienko (ľanový olej), mandle, semienka citrónov, limetiek, čerešní, jabĺk, marhúľ, sliviek (aj sušených) a hrušiek. Tieto potraviny denne konzumujú milióny ľudí, ale aj zvierat, a podľa dr. Krebsa je toto jasným dôkazom, že nitrilosidy sú bezpečné a netoxické. Dr. Krebs uvádza, že pôvodní obyvatelia vo svojej pôvodnej krajine, ako severoamerickí indiáni, austrálski domorodci, každodenne konzumujú stravu, v ktorej je dostatočne veľa nitrilosidov (od 250 - 3 000 mg) a rakovina je u nich temer neznáma. Na druhej strane, súčasná „západná“ (civilizačná) strava však poskytuje v priemere menej ako 2mg nitrilosidov denne. 

 

Kde sa vyskytuje

Jeden z najbežnejších zdrojov B 17 sa v bohatej koncentrácii nachádza v jadrách a jadierkach mnohých necitrusových kôstkovcov, ako čerešne, broskyne, slivky a jablká. Najvyššiu koncentráciu však obsahujú marhuľové jadierka, až 2-2,5% váhy vo väčšine odrôd. Potraviny obsahujúce vitamin B17 sú nasledovné:                                                     

Jadierka alebo semená ovocia:  najväčšia koncentrácia vitamínu B17 bola nájdená v horkých mandliach, jablkách, marhuliach, čerešniach, nektarinkách, broskyniach, slivkách, hruškách.                                                                                                                           Strukoviny : semeno bôbu obyčajného, cícer, vyklíčená šošovica.                                                                                                                 Orechy : horké mandle, makadamské oriešky, kešu oriešky.                                                  

Bobule : černice, šípky, brusnice, baza, jahody, maliny, väčšina lesných plodov.            

Semiačka : ľan, sezam.

Tráva : akácia, lucerna (naklíčená), pšeničná, vodná tráva,

Obilie/zrná : jačmeň, hnedá ryža, pohánka, ľan, proso, raž, vika, pšenica                              

Rozličné : bambusové výhonky, cirok , divá hortenzia, tis  (pichliače, čerstvé listy).

 

Nedostatok

Posledných tridsať rokov sústavne klesá príjem tohto vitamínu v našej strave. Naopak, výskyt rakoviny má stúpajúci trend. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) zverejnila výsledky štúdie, ktorá ukázala nárast počtu ľudí trpiacich rakovinou. Kým v roku 2008 nádorovými ochoreniami trpelo približne 12,7 milióna ľudí, v roku 2012 ich bolo viac ako 14 miliónov. Zvýšil sa aj počet úmrtí na rakovinu, a to zo 7,6 milióna na 8,2 milióna obetí.

Na zvýšenie účinnosti vitamínu B17 sa odporúča pridať:

* pankreatické enzýmy(enzýmy z podžalúdkovej žľazy napríklad: Serrapeptáza 120 000 -360 000U(od firmy ENEREX Botanicals.) Enzýmy treba jesť vždy nalačno, aby nestáli v žalúdku a nezničili sa, potom a výsledok nedostaví

* vitamin C najmenej 3x1000mg per os (cez ústa) optimálne 3x 6000mg (do 20 000mg sa cez ústa vstrebáva). (napr. Bio C 1000 od firmy ENEREX Botanicals)

* pangamín B15

* D3 vitamín aspoň 2000IU

* SONA: kompletná sada prírodných vitamínov a minerálov na základe vedeckých štúdii 3x1tbl.(vyrába firma ENEREX Botanicals)

* omega 3 nenasýtená mastná kyselina 3x1000mg (Wild Omega 3 od firmy ENEREX Botanicals)

Výrobky kanadskej firmy ENEREX Botanicals pre Vás dováža ENEREX Slovakia-www.enerex.sk

Podstatou je významne zlepšiť celkový stav pacienta a hlavne jeho obranného (imunitného) systému, aby začal riadne pracovať, našiel choré bunky a odstránil ich.

Predávkovanie

John Krebs a spolupracovníci tvrdia, že laetril - B 17 je úplne bezpečný, dokonca viac, ako cukor, iní odborníci neodporúčajú brať viac ako 3 g (3000mg) denne, toto by malo stačiť na dosiahnutie dostatočného účinku.

Ďalšie informácie o B 17

Pes občas žerie trávu, ktorá je bohatá práve na vitamín B 17. Opice žerú jadrá z ovocia. V San Diegu v ZOO medvede kŕmili kompletnou stravou, ako aj my kŕmime doma psa, ale táto však neobsahuje nitrilosidy. Päť medveďov uhynulo na rakovinu. Doktor Griffin hovorí, že dnešné stravovanie v USA je z hľadiska výživy „národnou katastrofou“. Keď sa pozrieme na vývoj stravovania za posledných 20 rokov zistíme, že postupnou zmenou stravovania neustále klesá aj príjem vitamínu B 17 v potrave. Ale naopak, krivka výskytu nových ochorení na rakovinu, neustále stúpa. V niektorých oblastiach Zeme to však neplatí.

Sú národy, ktoré nepoznajú rakovinu?  

Áno, napríklad Hunzovia v Ázii. Dožívajú sa 100 - 120 rokov. Keď sa skúmala ich strava, zistilo sa, že v potrave zjedia 200x viac vitamínu B 17 ako v USA. Veľmi častou súčasťou ich jedla sú totiž jadrá z marhuľových kôstok. Tieto sú práve jedným z najbohatších zdrojov vitamínu B 17. Podobne Indiáni kmeňa Hopi a Navajo. Ak sa však títo ľudia presťahovali a následne zmenili štýl stravovania, tiež boli postihnutí rakovinou, ako ich okolie.

Kritici hovoria: “Tam v horách a na dobrom vzduchu, alebo na severe, sa to dá, ale tu v mestách, kde máme smog, znečistenú vodu, cigarety, zamorené životné prostredie, každodenné stresy, tu je to inak“. Keby sme spravili skúšku, ktorá by spočívala v tom, že v našom prostredí by sme rozdelili ľudí na dve veľké skupiny a jedna skupina by dostávala vitamín B17 a druhá nie, čo by sa stalo? Ale takýto test by však musel trvať najmenej 10-20 rokov (medicína založená na dôkazoch), a ak by sa v skupine s vitamínom rakovina nevyskytla, znamenalo by to vedecky podložený dôkaz. Sám život sa však postaral o odpoveď. Vieme, že neustále narastá skupina ľudí, ktorí veria vitamínovej liečbe s B17 - a jedia stravu bohatú na vitamín B 17. Žijú v USA, najviac v Kalifornii normálne medzi ľuďmi. Je ich vyše 40 000 a B 17 užívajú vyše ako 20 rokov. Z tejto skupiny, ktorá užíva preventívne B 17 - nikto nemal rakovinu! Pričom nezabúdajme, že z ostatných ľudí, ktorí tu žijú, až 25% na rakovinu zomrie. Je to dostatočný dôkaz?

Kniha “Svet bez rakoviny (World without cancer)” s  veľkým zadosťučinením predstavuje rastlinnú látku, ktorej proti- rakovinové zloženie bolo zo skúseností už známe roky, ale za posledných tridsaťpäť rokov bolo vedecky dokázané hlavne prostredníctvom klinických štúdií vedených renomovanými lekármi na výživu po celom svete. Medzi nimi sú to:

Dr. Ernesto Contreras Rodriguez, z nemocnice Oasis of Hope (predtým Centro Medico y Hospital Del Mar at Playas de Tijuana, B.C.N. Mexico);

Dr. Harold Manner z kliniky Manner Clinic in Playas de Tijuana, Mexico;

Dr. Hans Nieper, predtým riaditeľ oddelenia zdravotníctva v nemocnici Silbersee v Hanoveri;

N. R. Bouziane, M.D., predtým vedúci výskumných laboratórií v nemocnici St.Jeanne d’Arc Hospital v Montreale;

Manuel Navarro, M.D., bývalý profesor medicíny a chirurgie na univerzite Santo Tomas v Manile;

Dr. Shigeaki Sakai, prominentný lekár v Tokyu, Japonsko.

V Taliansku je profesor Etore Guidetti, M.D., na univerzite Turin Medical School; V Belgicku je to profesor Joseph H. Maisin, Sr., M.D., na univerzite Louvain, kde bol vedúcim Inštitútu rakoviny.

V Spojených štátoch sú to renomované mená ako Dr. Dean Burk, bývalý vedúci Národného inštitútu rakoviny; Dr. John A. Morrone z mestského zdravotníckeho centra v New Jersey;   Dr. Ernst T. Krebs, ml., ktorý objavil Laetril; Dr. John A. Richardson, odvážny lekár v  San Franciscu, ktorý sa postavil vláde proti pozastaveniu používania Laetrilu v USA; Dr. Philip E. Binzel, ml., lekár z Washington Court House, Ohio, ktorý používal Laetril viac ako dvadsať rokov s nevšedným úspechom a veľa ďalších z viac ako dvadsať krajín s rovnako vynikajúcimi prínosmi. Táto proti- rakovinová látka je Vitamín B17 (známy ako Amygdalin alebo Laetril). Podľa Dr. Ernest T. Krebsa ml. je to látka nevyhnutná pre život bez rakoviny a základným konceptom je dostatočný denný prísun B17. Tento môže byť realizovaný dvoma cestami: prvá, jesť celé ovocie obsahujúce B17 (vrátane jadierok), ale nezjesť viac jadierok než by ste mohli zjesť, keď jete celé ovocie. Napríklad: ak zjete tri jablká denne, jadierka z troch jabĺk sú dostatočným prísunom B17. Nemali by ste zjesť kilo jablkových jadierok samostatne. Druhá cesta: jedno broskyňové alebo marhuľové jadierko na 4,5 kg telesnej váhy je dostačujúce v rakovinovej prevencii, ale množstvo závisí od konkrétneho človeka a jeho stravy a metabolizmu. 77 kg muž napríklad môže skonzumovať 17 marhuľových jadierok za deň a dosiahne biologicky primeraný prísun vitamínu B17. (60 kg osoba....13 jadierok).

 

Literatúra

1.Edward Griffin: Svet bez rakoviny. Príbeh vitamínu B 17. Mladá fronta, ČR. 2011, s. 378. G.Edward Griffin, World Without Cancer (Thousand Oaks, CA:American Media, 1974).

2. Phillip Day: Rakovina. Prečo stále umierame bez spoznania pravdy. Crede publications, Veľká Británia. 2008 s. 279.

 

chat Komentáre (0)