D3 -210cps. Zväčšiť

Vitamín D3

Nový produkt

Vitamín D3 je známy ako vitamín proti vykriveniu chrbtice, pre zdravé kosti a zuby, pomáha pri správnej funkcii svalov a stimuluje mozgovú aktivitu.

Viac detailov

16,50 € s DPH

Detaily

VITAMÍN D3 (cholecalciferol, D2 ergokalciferol)

Výživový doplnok

Balenie: 210 kapsúl

Vďaka posledným vedeckým výskumom dnes vieme, že vitamín D3 neplní len úlohu vitamínu, ale aj rolu prehormónu. Navyše takmer každý  orgán a tkanivo v tele vyžaduje pre optimálnu činnosť  dostatočné zásobovanie vitamínom D.

 Podľa dr. Mercola varovanie pred slnkom je veľmi škodlivé. Stará múdrosť hovorí “Kam nechodí slnko tam chodí lekár“. V poslednom období bolo urobených mnoho výskumov o liečebných a preventívnych účinkoch vitamínu D vo vyšších hladinách.

Podľa posledných vedeckých výskumov a dôkazov je veľmi dôležitý a v posledných desaťročiach sa dostáva do centra pozornosti zahraničných lekárskych spoločností, lekárskych univerzít a autorov vedeckých publikácií. Uvedomili si, že je treba prepracovať staré ničím nepodložené názory: že je potrebný len pre tvorbu kostí a je sa ním ľahko predávkovať. Dnes vieme, že D3 nie je len obyčajný vitamín, ale prehormón a že takmer každý orgán a tkanivo v tele vyžaduje pre optimálnu činnosť dostatočné zásobovanie s vitamínom D. Tiež vieme, že nie ľahké sa s ním predávkovať, pretože dávky ktoré sa v minulosti považovali za extrémne vysoké (4000 IU na deň) sú teraz uznávané ako odporúčaný denný príjem pre obézne osoby.* Škodlivé môže byť len užívanie 10x vyšších dávok pokiaľ by to trvalo dlhšiu dobu. Vitamín D nie je všeliek, ale je pravda, že jeho nedostatok je vo svete bežný a prispieva k rozvoju veľkého počtu chorôb, ktoré postihujú mnoho ľudí. Pokiaľ si ho budeme doplňovať môžeme tak jedinečným spôsobom prispieť k zachovaniu svojho zdravia.

 

Účinky vitamínu D3

 •          mimoriadne dôležitý je  v detstve pre vývoj kostí
 •          reguluje rast, tvrdosť a  opravu poškodených kostí
 •          reguluje prerezávanie, rast a tvrdosť zubov 
 •          pomáha tvoriť enzýmy, ktoré sú potrebné pri aktívnom prenose vápnika
 •          udržuje pevný nervový systém  a činnosť srdca
 •          funguje ako hormón – podporuje tvorbu bielkovín, ktoré viažu vápnik a fosfor a takto zvyšujú ich príjem do tela
 •          reguluje metabolizmus vápnika a fosforu
 •          dostatok vitamínu D3 napomáha  zabrániť vzniku sklerózy multiplex

 

 

Nedostatok vitamínu D3 sa vyskytuje :

 •          pri zníženom obsahu v potrave
 •          pri nedostatku slnečného žiarenia (postačuje 10 – 15 minút denne)
 •          pri nedostatočnom vstrebávaní  vitamínu D3 a vápniku z čreva  pri ochoreniach ako napríklad celiakia (porucha vstrebávania, potraviny sa zle a nedostatočne vstrebávajú)
 •          dlhodobá nedostatočná činnosť  podžalúdkovej žľazy (pankreas), porucha odtoku žlče
 •          nadmerné  a  pravidelné užívanie preháňadiel

 

Nedostatok sa v detstve  prejaví ako vykrivenie chrbtice, ohnuté kosti, stlačený hrudník,  zväčšené srdce, veľká hlava, neskoré prerezanie zubov,  oneskorený rast, nervozita, podráždenosť. Zvyšujúcim vekom klesá schopnosť kože vyrábať – syntetizovať vitamín D.  K tomu  pristupuje  na základe telesnej dispozície aj kratší pobyt na slnku.  Ak  klesne hladina  25-hydroxycholecalciferol  pod 30nmol/l vzniká zvýšená činnosť prištítných teliesok (4 malé žľazy vedľa štítnej žľazy). Jej následkom je uvoľňovanie  vápnika  z hmoty kostí a zmena tvrdosti kosti –známa ako osteoporóza. Prejaví sa ako ich zmäknutie, strata telesnej sily, znížená činnosť obličiek, svalová slabosť. Syntéza vitamínu D je v koži závislá od intenzity a trvania UV žiarenia.

 

Celý rad závažných ochorení sa vyskytuje v niekoľko násobne vyššej miere v oblastiach, kde je málo slnečného žiarenia. Častejšie sa v týchto oblastiach vyskytujú napríklad onkologické ochorenia, skleróza multiplex, Chronova choroba a mnohé ďalšie zdravotné problémy. Vitamín D sa podieľa aj na obrane organizmu pred chrípkou. Problém s vitamínom D je, že v nízkej koncentrácii v krvi pôsobí len ako látka podieľajúca sa na metabolizme vápnika. Až vyššie koncentrácie  majú ochranné účinky pred srdco- cievnymi chorobami, rakovinou, infekčnými chorobami a ďalšími zdravotnými problémami. Pri týchto koncentráciách vitamínu D sa začínajú tvoriť prirodzené antibiotické látky (antimikrobiálne peptidy ako cathelicidin alebo defenziny).

Vedci  odhadujú, že keby sa optimalizovala hladina D3 vitamínu (Kalcidiol: 25-hydroxyvitamin D3, je prehormón, ktorý sa v krvi vytvára z cholekalciferolu) vo svetovej populácii, bolo by možné predísť asi 2 miliónom úmrtiam na rakovinu a 1 miliónu úmrtí  na ostatné choroby ročne.

 

Liečba  vitamínom D 

 •          pri alergickom zápale spojoviek  vysoké dávky (50 000IU/deň) odstránili príznaky
 •          napraví dlhodobý nedostatok vápnika
 •          pomáha pri chronickej astme
 •          zápaloch kĺbov
 •          depresii
 •          čiastočne účinný je pri liečbe prejavov  prechodu (klimaktérium u žien) ako sú podráždenosť, depresia, kŕče nôh, návaly horúčavy  a nočné potenie
 •          kompenzuje jedovaté  účinky olova a  iných ťažkých kovov
 •          v kombinácií s vitamínom A znižuje  výskyt a prejavy prechladnutia

 

Dôležité vedieť : Vitamín D3 v tele ničí užívanie sedatív, trankvilizérov a antidepresív. Pri liečbe týmito liekmi prekonzultujte dopĺňanie vhodných  dávok vitamínu D3 so svojím lekárom.

Recenzie

Na tento produkt momentálne nie je pridaná žiadna recenzia.

Napísať recenziu

Vitamín D3

Vitamín D3

Vitamín D3 je známy ako vitamín proti vykriveniu chrbtice, pre zdravé kosti a zuby, pomáha pri správnej funkcii svalov a stimuluje mozgovú aktivitu.